Aktualności

 

„Każdy przedszkolak wiedzieć powinien

jakie korzyści z ekologii płyną.

Wiedzę te posiąść powinni wszyscy,

by świat stał się piękny i czysty”

                 (Anna Kożuchowska)

Tuż po obchodach dnia Ziemi, 24 kwietnia 2024 r. w naszym Przedszkolu nr 413 w Warszawie w dzielnicy Ursus miała miejsce XII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Ekologicznej dla dzieci pod hasłem „Okaż kulturę i chroń naturę”. Motywem przewodnim konkursu była ochrona pszczół przed ginięciem.

Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Bogdan Olesiński Burmistrz dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Patronat nad konkursem objęli także:

– Wydział Ochrony Środowiska dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,

– Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków,

– Polski Klub Ekologiczny – Okręg Mazowiecki,

– Fundacja Strefa Zieleni,

– Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być.

Obok małych artystów z Przedszkola nr 413 w konkursie wystąpiły także dzieci z innych placówek przedszkolnych, w tym z przedszkoli nr 112, 194, 137, 194, 200 343, 439  i 441. Występy przedszkolaków biorących udział w konkursie poprzedziła część artystyczna w wykonaniu grupy podopiecznych przedszkola pod kierunkiem Iwony Tarnas –  nauczycielki grupy ,,Sówki”. Scenografia przypominająca o konieczności ochrony pszczół przed zaginięciem przygotowana została przez grono pedagogiczne z przedszkola nr 413.

Dzieci, pomimo dużej tremy pięknie zaśpiewały z podkładem muzycznym piosenki  o oszczędzaniu wody, sposobach na recycling domowy, wołaniu o ratunek dla Ziemi – SOS oraz o potrzebie ochrony przyrody. Poziom konkursu był bardzo wysoki, każdy z wokalistów śpiewał rewelacyjnie.

Pomysł i organizacja konkursu były wynikiem współpracy Pani dyrektor przedszkola Hanny Załęskiej z Radą Pedagogiczną. Na konkurs zostali zaproszeni (między innymi) goście, którzy objęli to wydarzenie patronatem i przygotowali nagrody dla zwycięzców. Wśród nich znaleźli się: przewodnicząca jury Wanda Kopcińska – radna Dzielnicy Ursus, Urszula Burkot – przedstawicielka Zarządu Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Mazowieckiego (jednocześnie członkini jury), Ewa Sufin – Jacquemart – Prezeska Zarządu Fundacji ,,Strefa Zieleni” i członkini jury oraz Patrycja Szeptycka-Borowiec –  inspektor Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus.

Laureaci:

Kategoria wiekowa 3-4 lata

I miejsce: Nina Maksimowska

II miejsce: Tymoteusz Dyga

III miejsce: Iga Orzech

Wyróżnienie: Julia Adamczyk, Alicja Pastor

Kategoria wiekowa 5-6 latki

I miejsce: Antonina Kordalska

II miejsce: Małgorzata Rochwał, Stanisław Kozłowski

III miejsce: Gloria Łobaza

Wyróżnienie; Natalia Matysiak, Piotr Zieleśkiewicz, Gabriela Ludwinek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w tym niezwykle potrzebnym przedsięwzięciu i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

                          

 

Skip to content