Aktualności

Dzisiaj  dzieci wzięły udział w ekologicznych  warsztatach  „Mini wysypisko” zorganizowanych przez MPO. Przedszkolaki poznały zasady segregacji śmieci, co pomoże im wypracować właściwe nawyki w przyszłości.

Segregacja śmieci to jedna z czynności, dzięki którym człowiek ma istotny wpływ na otaczające go środowisko. Prawidłowo je sortując, ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko, a to z kolei powoduje, że minimalizujemy zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Najmniejsza troska o naszą Ziemię w przyszłości zaprocentuje pozytywnymi zmianami w przyrodzie.

Dzieci sprawdziły się podczas segregowania śmieci i już wiedzą że pojemniki są oznakowane kolorami:

  • niebieskim – na papier
  • zielonym – na szkło
  • żółtym – na metale i tworzywa sztuczne
  • brązowym – na bioodpady
  • czarnym – na odpady zmieszane

 

                                        

Skip to content