Aktualności

Drodzy Rodzice!

21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, dzień ten na pewno będzie radosny i pełen emocji! Wyjątkowość tego dnia chciałybyśmy także podkreślić prośbą skierowaną do Państwa. 21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności, ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne skarpetki w wesołych kolorach, wzorkach.

Dwie różne skarpetki symbolizują ten dodatkowy, niepasujący chromosom (który kształtem przypomina też skarpetkę). A czemu 21 marca a nie np. 22? Ponieważ ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21 (mają ich trzy zamiast dwóch = trisomia 21). Chcąc uczyć nasze dzieci tolerancji, szacunku i otwartości każdego dnia wobec dzieci oraz ludzi, małym gestem jakim jest założenie kolorowych skarpetek – pomagamy im stać się lepszymi osobami!

Do udziału zaproszony jest każdy, kto chce okazać solidarność z osobami z Zespołem Downa, udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Prosimy o to, aby 21.03.2024 dzieci przyszły do przedszkola w kolorowych skarpetkach – zrobimy pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z grupy
z najliczniejszą liczbą kolorowych stóp otrzymają wyróżnienie 😊

Serdecznie zapraszamy do kolorowego przywitania Wiosny!

Skip to content