Aktualności

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. Dlatego też już od kilku lat w Przedszkolu nr 413  dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i koncertach muzycznych. W obecnym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu comiesięczny cykl spotkań muzycznych. Dotychczas odbyły się dwa spotkania: „Czy Kopernik mógł jeść piernik?”, „Oberek na sto lusterek”.
Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów. Piosenki oraz opowieści przeplatane muzycznymi  wiązaniami stanowią dla dzieci nie lada atrakcję. Przedszkolaki żywo uczestniczą w koncertach, śpiewają, wyklaskują rytm utworu, a niekiedy ilustrują muzykę ruchem, chętnie tańczą.

Koncerty w naszym przedszkolu, to przede wszystkim muzyka, edukacja, wrażliwość estetyczna i ogromna przyjemność artystyczna. Zobacz galerię…

 

 

 

 

Skip to content