Aktualności

Przedszkole nr 413 w Warszawie otrzymało wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”, którego celem jest zakup książek dla przedszkola będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Nasze przedszkole powiększyło swój księgozbiór o nowe, ciekawe pozycje literackie dla dzieci. Książki te niosą wartościowe przekazy dla dzieci, a ich szata graficzna przyciąga spojrzenie i wyzwala ogromną ciekawość. Książki zostały zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem wychowawców oraz  dzieci następnie wyeksponowane na półkach w kącikach książek.

27 września 2022r dzieci uczestniczyły w bardzo miłym, spotkaniu z Panią Barbarą Szelągowską autorką książki „Stonoga Jadzia i jej przyjaciele” oraz  ilustratorką tej książki Moniką Jędrychowską.

Pani Barbara przeniosła dzieci w świat wyobraźni, jak można zainspirować się do napisania książki, natomiast Pani Monika opowiedziała dzieciom jak powstają takie ilustracje, ile taka praca wymaga czasu, co jest potrzebne do jej wykonania.

Bardzo ciekawe, miłe i motywujące do kreatywności w życiu było spotkanie z kimś kto tworzy piękne książki dla dzieci. Każdy przedszkolak otrzymał zakupioną w ramach programu książeczkę.

     

W przedszkolu odbył się konkurs czytelniczy „ Moja postać z bajki” w którym dzieci chętnie wzięły udział. Nagrody w postaci książek zakupionych w ramach programu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”, otrzymał każdy uczestnik konkursu.

 

W naszym przedszkolu przywiązujemy dużą rolę do regularnego, głośnego czytania dzieciom książek. Wychowawcy w swoich grupach kultywują codzienne czytanie książek po obiedzie. Tym razem zaprosiliśmy również absolwentów naszego przedszkola, którzy bardzo chętnie włączają się w akcję propagowania czytelnictwa wśród przedszkolaków.

    

Skip to content